نشریات و مجلات چاپی

نشریه امان فعالیت خود را از سال ... آغاز کرده است. هم‌اکنون 347 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

شماره 52 و 53 نشریه امان منتشر شد

به گزارش پورتال جامع مهدویت، شماره پنجاه و دو و پنجاه و سه از دوماهنامه «امان» با مطالب متنوع ویژه مهر و آبان 1394 و در 96 صفحه، توسط بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) منتشر شد. در ادامه فهرست و محتوای مطالب نشریه قابل دریافت می‌باشد.
به گزارش پورتال جامع مهدویت، شماره 52 و 53 از دوماهنامه «امان» با مطالب متنوع ویژه مهر و آبان 1394 و در 96 صفحه، توسط بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) منتشر شد. فهرست پرونده‌ها و مطالب این شماره به شرح زیر است:

پرونده اول: زندگی به رنگ انتظار


منتظر امام زمان، فقط به زبان، منتظر نیست، طوری است که اگر دیگران او را ببینند، از طرز رفتار و گفتار و عملش، در واقع از طرز زندگی‌اش او را خواهند شاخت. منتظر امام زمان، زندگی‌اش با یک کلید واژه همراه است. آن کلید واژه مهم، انتظار است. زندگی منتظران، باید نشان دهنده حقیقت انتظار باشد. در پرونده این شماره، به موضوعات مرتبط با آن خواهیم پرداخت.

چگونه یک خانواده مهدوی می‌شود
باورسازی، درونی‌سازی، ملکه‌سازی
دلنوشته مهدوی
فرمانده واقعی

پرونده دوم: واژه‌های بی‌قرار


ادبیات، سرچشمه جوشان خلاقیت و نوآوری است. ادبیات مهدوی، روایتی متفاوت از معارف و مفاهیم عالی به زبانی نو و جدید را بیان می‌کند. زبانی که بازگوکننده نیازهای انسان معاصر در جهان است. در پرونده این شماره، از اشعار مهدوی تا داستان مهدوی حرکت می‌کنیم و شاید برای اولین بار، سری به دنیای ادبیات طنز در این حوزه خواهیم زد.

شعر مهدوی
می‌ماند بین من، تو، آقا
بهانه بودن (معرفی کتاب)
ساخت و اداره یک فرقه در یک دقیقه

پرونده سوم: در امتداد غدیر


غدیر نه تنها هویت تشیع، که هویت همه اسلام و بلکه هویت همه بشریت است. غدیر، هم تکمیل دین و ولایت و هم تکمیل انسانیت و بشریت است. هدف غایی همه انسان و بشر، رسیدن به همین نقطه تاریخ است. نقطه عطف به اوج رسیدن و کمال یافتن. غدیر این چنین است. در هر دوره‌ای، در هر تاریخی، در هر زمانی، ما با نگاه به غدیر، می‌توانیم دوباره اوج پیدا کنیم و به کمال برسیم. غدیر امسال در پرونده این شماره، این رویکرد را دنبال می‌کند. در این پرونده، به ساخته‌های مهمی درباره غدیر، برای بهتر نشان دادن این واقعه عظیم، خواهیم پرداخت.

غدیر و وقف فرهنگی و هنری
غدیر، هویت تشیع
گفتگو با حجت‌الاسلام‌والمسلمین فوادیان
علی علیه‌السلام رمز یک انقلاب جهانی

پرونده چهارم: قیام اشک‌ها


و محرم دوباره از راه رسید. هر سال، گویی ما همواره در انتظار محرم هستیم، انگار سال ما سال نمی‌شود، مگر آنکه محرم از راه برسد. محرم، فصل آغاز و پایان ماست. با محرم، همه چیز ما معنا دارد که بدون آن، همه معنایش را از دست خواهد داد. مثل همیشه، در آغاز فصل محرم، خودمان را آماده می‌کنیم برای همراهی با آن، برای آنکه نه قدمی از آن عقب بمانیم و نه جلو برویم. در پرونده محرم این شماره، از معانی و مفاهیم بلند عاشورایی در رابطه با امر به معروف و نهی از منکر، شعر عاشورایی و ... خواهیم گفت.

ما مسئول اشک‌های امام زمانیم!
قطعه ادبی از دلِ ما
پرسش و پاسخ مهدویت و محرم
آداب حضور در مجلس عزاداری

پرونده پنجم: بصیرت آخرالزمانی


شناخت راه‌های نفوذ دشمن، راه‌های تخریبی‌اش و راه‌هایی که ما را فریب می‌دهد یکی از مهمترین بخش‌های حتی خود شناسی به شمار می‌آید. مبارزه با دشمن، یک نوع آماده شدن برای کمک به دوستان است. شناخت دوست و دشمن، شناخت راه حق و باطل و راه خیر و شر است. اگر نتوانیم دشمن را از دوست بشناسیم و اجازه ورود به آن بدهیم، دیری نخواهد گذشت که ما هم تبدیل به باطل و شر خواهیم شد. در این پرونده، سری به محصولات تولید شده غربی درباره آخرالزمان خواهیم زد، به دنیای تازه مسلمانانی که در دنیای غرب به اسلام پناه برده‌اند، می‌رویم، نمایی از فرقه‌های کاذب و منحرف غربی را آشکار خواهیم کرد و ...

در محضر استاد اخلاق
دیپلماسی منتظرانه
عروج ناگهانی در آخرالزمان زمینی
اسلام در هالیوود
تاروت و فرقه‌های جادوگری


پرونده ششم: مهدویت در شهر مقاومت


همزمان با بسیاری از زحمت کشانی که در حوزه مهدویت فعالیت می‌کنند، شعب مختلف بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف در استان‌های گوناگون کشور، سهم عمده‌ای در تبلیغ و ترویج مفاهیم و معارف مهدوی دارند. عزیزان و دوستانی که بدون چشم داشت مالی، با وقت و هزینه شخصی خودشان، سعی می‌کنند که قدمی در چند کوچک در راه اعتلای فرهنگ مهدوی بردارند. سربازان بی ادعای امام زمان که بدون توقع، در این راه قدم برداشته‌اند و حالا وظیفه ماست که در حد توانمان، بتوانیم گوشه‌ای از زحمات آنان را به علاقه‌مندان، نشان بدهیم. در این پرونده این شماره، به سراغ شعبه دزفول رفته‌ایم و با آنان همراه شده‌ایم.

انتظار جاری
سال 1393 در یک نگاه، یک سال تجربه
دریافت فایل امان 52 -53 پس از ‌ثبت‌نام و ورود امکان‌پذیر است!
آخرین ویرایش
در 1395/4/1 09:18

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
02188998601
تهران، خیابان انقلاب، تقاطع قدس و ایتالیا، پلاک 98
پیامک
30001366